PROpaint FASADOWA

matowa farba silikonowa

5L 10L

Właściwości

1. Produkt nowej generacji

Biała farba PROpaint Fasadowa stanowi unikalną kompozycję nowoczesnych pigmentów i najwyższej jakości żywic akrylowych tworząc produkt nowej generacji.

2. Advanced MATT

Dzięki oryginalnej technologii ADVANCED MATT uzyskano głęboko matowy wygląd malowanej powierzchni odporny na upływ czasu.

3. Hydrofobowa i przepuszcza parę wodną

Farba PROpaint FASADOWA jest hydrofobowa i odporna na promienie UV. Jednocześnie struktura farby zapewnia przepuszczalność pary wodnej dzięki czemu idealnie sprawdza się ona w systemach ociepleń tzw. oddychających z zastosowaniem wełny mineralny.

4. Ochrona mikrobiologiczna elewacji

Farba zawiera również specjalny dodatek, który tworzy mikrobiologiczną ochronę powierzchni przed rozwojem grzybów, mchów, alg i porostów. PROpaint FASADOWA nadaje się również do barwienia na kolory pastelowe w większości systemów kolorowania.

Informacje techniczne


Zastosowanie:

PROpaint FASADOWA matowa farba silikonowa jest przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania elewacji budynków, a w szczególności tynków cementowych, cementowo-wapiennych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i dyspersyjnych oraz betonu, cegieł i pustaków ceramicznych.
Przeznaczona jest do malowania na zewnątrz budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych.

Sposób użycia:

Świeże tynki malować po 4 tygodniowym dojrzewaniu. Ściany pomalowane farbami klejowymi zeskrobać do tynku i uzupełnić ubytki. W celu wyrównania chłonności podłoża powierzchnię zagruntować profesjonalnym preparatem pod farby silikonowe.

Zawartość opakowania dokładnie wymieszać. Farby nie łączyć z innymi substancjami. Farbę nanosić wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. Malowanie przeprowadzić w sposób ciągły na całej powierzchni unikając widocznych śladów połączeń.

Należy malować dwukrotnie. Pierwszą warstwę w zależności od chłonności podłoża można nałożyć w postaci lekko rozcieńczonej farby (maksymalnie 5% wody w objętości).
Po wyschnięciu, czyli po min. 3 godzinach nałożyć drugą warstwę nierozcieńczonej farby. Powierzchnię malowaną należy chronić przed bezpośrednim działaniem słońca, wiatru i opadów atmosferycznych.

Wydajność:

W zależności od chłonności podłoża zużycie farby wynosi 0,10 - 0,16 l/m2.

Dokumentacja:

Karta Charakterystyki, Atest Higieniczny, Deklaracja Zgodności i Karta Techniczna – dostępne na życzenie klienta.

Opakowanie:

5 L i 10 L

Karta techniczna:
Karta produktu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.